Zamknij

Koronowo i Karolewo najlepsze w powiecie bydgoskim

09:06, 16.04.2018 | Igor Nigmański
REKLAMA
Skomentuj
Zwycięskie drużyny uzyskały prawo występu w półfinałach wojewódzkich fot. LO Koronowo

11 kwietnia w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady.

W kategorii chłopców do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny. Ze zwycięstwa w klasyfikacji końcowej mogli cieszyć się zawodnicy reprezentujący Liceum Ogólnokształcące w Koronowie, którzy w całym turnieju stracili tylko jedną bramkę. Drugie miejsce przypadło również drużynie z Koronowa - tym razem Zasadniczej Szkole Zawodowej. Miejsce na podium uzupełnili uczniowie ZSOiZ w Solcu Kujawskim. W turnieju wzięła również udział reprezentacja Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych z Karolewa.

Skład LO Koronowo:

Falkowski Maciej, Głowacki Kacper, Górzynski Maciej, Herba Hubert, Koziełek Krystian, Mizdalski Jakub, Urbański Oskar, Zieliński Aleksander, Żurek Igor. Opiekunem była pani Lidia Falkowska.

Natomiast do rywalizacji dziewczyn przystąpiły dwie drużyny: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim oraz Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych z Karolewa.

- Goście grali w dość odmłodzonym składzie bez kilku podstawowych zawodniczek. Ciężko było wskazać faworyta. Mecz był wyrównany - relacjonuje Waldemar Wożniak, opiekun grupy z Karolewa. - Pierwszego gola w zamieszaniu podbramkowym zdobyła Dominika Szymczyk dla szkoły z Karolewa. Drugą bramkę z rzutu karnego Emilia Eszer. Wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa meczu. Po zmianie stron Solecczanki zaatakowały z większą determinacją i zdobyły kontaktowego gola. Mądrą grą w obronie i grą z kontrataków celnymi strzałami popisały się jeszcze raz Szymczyk i Eszer ustalając tym samym wynik końcowy na 4:1 - dodaje.

Ekipa z Karolewa grała w składzie: Stefania Padewska (bramkarz), Emilia Gaweł, Joanna Grubicka, Wiktoria Tłusty, Karolina Weyna, Emilia Eszer, Dominika Szymczyk (kapitan).

Zwycięskie drużyny uzyskały prawo występu w półfinałach wojewódzkich.

Fot. LO Koronowo / ZSA-E Karolewo (Stefania Padewska)

(Igor Nigmański)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone