Zamknij

Sportowa wieś! XIII edycja cyklu biegów we Wtelnie za nami. Tomasz Wilkosz ustanowił rekord trasy na dystansie 5 km

09:23, 11.10.2017 Igor Nigmański
Skomentuj To już kolejna impreza biegowa w tej miejscowości. Liczymy na kolejne fot. IN To już kolejna impreza biegowa w tej miejscowości. Liczymy na kolejne fot. IN

W ubiegłą sobotę we Wtelnie odbyła się już XIII edycja cyklu biegów. Łącznie na wszystkich trasach wystartowało ponad 70 zawodników.

Biegacze rywalizowali na trzech dystansach. I tak: odcinek 2,5 km najszybciej pokonał Bartosz Kryske, który minimalnie wyprzedził Roberta Żal. Trzecie miejsce zajął Paweł Bąk. Najlepszą z pań okazała się Jolanta Żal. Ciekawie było też na dystansie 5 km. Tam Tomasz Wilkosz - naciskany przez Bartosza Kryske ustanowił nowy rekord trasy, który teraz wynosi 17,11 min. W pierwszej trójce znalazł się ponownie Robert Żal. Na najdłuższej trasie, która liczyła 10 km szans swoim rywalom nie dał Tomasz Mruk. Zacięta walka toczyła się o drugą pozycję. Na finiszu lepszy okazał się Robert Berda, który o jedną sekundę wyprzedził Bartosza Kryske. Warto zaznaczyć, że piątą pozycję wywalczył kierownik drużyny Victorii Koronowo - Sławomir Nawrocki.

To jednak nie koniec. Na linii startu zameldowały się też osoby uprawiające nordic walking. Rywalizowali oni na dystansie 5 kilometrów. Pierwsze trzy miejsca uplasowały się następująco: 1. Marcin Mucha, 2. Edward Łabęcki, 3. Aleksandra Nowak.