Zamknij

Młodzi zawodnicy wystartowali podczas VII Ogólnopolskiego Biegu im. Braci Mikrutów. Emocji było dużo

14:44, 24.04.2017 Redakcja
Skomentuj W odróżnieniu do biegu głównego, młodym zawodnikom dpisywała pogoda fot. redakcja W odróżnieniu do biegu głównego, młodym zawodnikom dpisywała pogoda fot. redakcja

W minioną niedzielę odbyła się VII edycja Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego im. Braci Mikrutów. Oprócz głównego biegu na 10 km, organizatorzy przygotowali również dystanse dla młodszych uczestników tej imprezy.

Na samym początku do rywalizacji przystąpili rodzice z dziećmi do lat 7 na dystansie 200 metrów. Tutaj liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, dlatego też nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy. Następnie na starcie stanęły dziewczęta w kategorii szkół podstawowych (8-10 lat). Miały one do pokonania trasę o długości 600 metrów. Najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Kunica, która wyprzedziła Marikę Jankowską oraz Lenę Nowicką. Wśród chłopców w tej samej kategorii triumfował Wiktor Nowicki przed Hubertem Dalembą oraz Bartoszem Buła. Bieg w kategorii dziewcząt (11-13) lat na 600 metrów zakończył się zwycięstwem reprezentantki LUKS Serock – Alicji Barszcz. Drugie miejsce na podium zajęła Angelika Jankowska, a trzecie Izabela Janas. Wśród chłopców trzy czołowe miejsca zajęli: Damian Karow, Paweł Brzeziński i Paweł Izbaner. Po szkołach podstawowych na linii startu pojawili się przedstawiciele szkół gimnazjalnych. Zwiększono wówczas dystans do 1 5000 metrów. Metę jako pierwsza w kategorii dziewcząt przekroczyła Marzena Rozpędzik, za jej plecami uplasowały się Wiktoria Gołąbek oraz Natalia Kozera. Bieg chłopców zakończył się zwycięstwem reprezentanta Victorii Koronowo – Juliusza Babiaka. Drugie miejsce przypadło Rafałowi Kiecz z Gimnazjum Serock. Trzecią pozycję zajął Maciej Brząkała z KS Mikrut Koronowo.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.