Zamknij

Spartakus udanie zadebiutował w lidze wojewódzkiej

09:43, 24.10.2016 Spartakus Koronowo
Skomentuj fot. Spartakus Koronowo fot. Spartakus Koronowo

W minioną sobotę na hali widowiskowo – sportowej w Koronowie swój debiut w lidze wojewódzkiej młodziczek zanotowały dziewczęta ze Spartakusa wraz ze swoim trenerem Adrianem Bylickim. Był to bardzo udany debiut! W swoim pierwszym meczu zawodniczki naszego klubu uporały się z zespołem TS Koset Grudziądz wygrywając 2:1 (17:25, 26:24, 16:14). Już pierwsze akcje meczu zwiastowały że będą to bardzo zacięte zawody. W pierwszym secie dziewczęta realizowały wszystkie założenia polecone przez trenera , niestety w końcowej fazie pierwszej partii zawodniczki straciły koncentracje w odbiorze co skutkowało przegraniem pierwszego seta. Druga partia to już od początku do końca walka punkt za punkt z której obronną ręką wyszły nasze zawodniczki. Aby rozstrzygnąć losy spotkania potrzebny był tie break, którego fenomenalnie rozpoczęły nasze dziewczęta wychodząc na prowadzenie 5:0. Wydawało się że wynik jest pod kontrolą, ale wtedy do głosu doszły przeciwniczki , które zaczęły gonić skutecznie wynik. Nasze dziewczęta zachowały jednak zimną krew i nie dały sobie wyrwać zwycięstwa kończąc spotkanie asem serwisowym.

KS Spartakus Koronowo reprezentowały: Zuzanna Choła, Paulina Jędrzejczak, Agata Jasionowicz, Wiktoria Eszer, Natalia Kamińska, Natalia Kęskrawiec, Marcelina Masełkowska, Kaja Pantkowska, Julia Zadrożna, Zuzanna Zarębska, Gloria Zaworska-Kulczyk.