REKLAMA

Niebawem ferie. Policja w Koronowie ostrzega

11:20, 30.01.2018 | KP Koronowo, asp.szt. Mariusz Choła
REKLAMA
Skomentuj
W czasie ferii koronowscy policjani będą kontrolować miejsca w których młodzi ludzie mogą narazić się na niebezpieczeństwo fot. IN

Ferie zimowe w naszym województwie rozpoczynają się już za kilka dni i będą trwały od 12 do 25 lutego 2018r. Jest to upragniony czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Policjanci już od kilku dni prowadzą w szkołach zajęcia edukacyjne na temat bezpiecznych zachowań w czasie zimowych wakacji, aby był one bezpieczne, docierają szczególnie do młodszych dzieci i starają się im przekazać wiedzę na temat sposobów unikania zagrożeń, jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw na śniegu i lodzie.
Aby uniknąć tragedii w czasie zimowych wakacji policja apeluje do wszystkich Państwa, a szczególnie tych najmłodszych o rozwagę podczas zabaw.

Pamiętajcie:

- pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach!
- nie zjeżdżajcie na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości dróg i ciągów pieszych!
- używajcie kaski podczas jazdy na nartach (a na sankach też nie zaszkodzi)!
- dbajcie o prawidłowy ubiór, chroniący przed skutkami silnych mrozów!

Niestety zimowe wakacje to również czas nasilenia zachowań ryzykownych wśród młodych ludzi, którzy w tym czasie, korzystając z czasu wolnego, częściej niż zwykle sięgają po różne używki, dopuszczają się popełniania czynów zabronionych.

- Stąd nasz apel do rodziców:otoczcie Państwo swojej dzieci właściwą opieką, aby uchronić je przed przykrymi następstwami wszelkich ryzykownych zachowań! My natomiast obiecujemy, że w czasie zimowych wakacji będziemy sprawdzać miejsca, w których młodzi ludzie mogą narazić się na niebezpieczeństwa. Będziemy także kontynuować działalność profilaktyczno-edukacyjną w miejscach zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży - informują policjanci z koronowskiego komisariatu policji, życząc przy okazji pięknych wspomnień z zimowych wakacji.

(KP Koronowo, asp.szt. Mariusz Choła)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone | 2018