Zamknij
REKLAMA

Rolicz się z fiskusem. Złóż PIT z myślą o Gminie Koronowo

09:25, 05.01.2017 | UM Koronowo
REKLAMA
Skomentuj
fot. ilustracyjna

Jeśli mieszkasz w naszej gminie, ale nie jesteś tu na stałe zameldowany i nie rozliczyłeś się jeszcze z fiskusem, przeczytaj poniższe informacje.

Liczba mieszkańców zameldowanych na stałe na koniec 2016 r. wynosiła w Gminie Koronowo 23 487. Szacuje się, że zamieszkuje wciąż tu wielu niezameldowanych mieszkańców, a podatki, które płacą zasilają budżety innych samorządów.
Gdyby te osoby zameldowały się w naszej gminie lub złożyły swój PIT zgodnie z faktycznym miejscem zamieszkania, budżet Gminy Koronowo mógłby wzrosnąć.
Płacąc podatek dochodowy zgodnie z miejscem zamieszkania, zwiększamy możliwości inwestycyjne gminy!

Około 40 % podatku „PIT", który płacisz wraca do gminy, w której jesteś zameldowany. Zasila jej budżet i pozwala gminie na podejmowanie działań dla dobra wspólnoty i poprawy warunków życia.

Jak to zrobić bez meldunku?
Jest to możliwe po aktualizacji adresu zamieszkania we właściwym Urzędzie Skarbowym (formularz aktualizacyjny ZAP-3).
Wypełnienie formularza jest proste i nic nie kosztuje. Zgłoszenie aktualizacyjne to tylko jeden dokument. Jego złożenie nie podlega opłacie skarbowej. Co ważne można go wysłać razem z rocznym zeznaniem podatkowym „PIT".
Jeśli nie jesteś jeszcze zameldowany, a budżet gminny leży Ci na sercu, wykonaj 3 proste kroki, a część podatku dochodowego trafi do budżetu naszej gminy.

Oto instrukcja:
1. wskaż w zeznaniu rocznym PIT-36, PIT-37 w części B.1 jako miejsce zamieszkania: Gminę Koronowo, a jako właściwy urząd skarbowy w części A: Pierwszy Urząd Skarbowy w Bydgoszczy, ul. Fordońska 77, następnie
2. wypełnij zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3 w części dotyczącej miejsca zamieszkania i dołącz je do zeznania ( w załączeniu wzór wypełnionego zgłoszenia),
3. złóż swój rozliczony PIT w Urzędzie Miejskim w Koronowie, Plac Zwycięstwa 1 pok. Nr 1 lub prześlij, lub też dostarcz osobiście wraz ze zgłoszeniem aktualizacyjnym ZAP-3 do Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy, ul. Fordońska 77, 85-950 Bydgoszcz, do 30 kwietnia br.

Wzór na stronie koronowo.pl

(UM Koronowo)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone | 2018